Sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia powinna być swoistą świątynią relaksu. Pokój, w którym śpimy, powinien być jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu. Warto zadbać, aby pomieszczenie było przytulne, abyśmy czuli się w nim w pełni komfortowo. Aranżując wnętrze sypialni, należy zwrócić uwagę na dobór odpowiednich mebli i kolorów, tak aby miejsce pozwalało na odpoczynek i regenerację po całym dniu pracy. Inspiracją do zaprojektowania wyglądu pomieszczenia może być styl minimalistyczny. Czym się wyróżnia sypialnia w stylu minimalistycznym? Jak urządzić pokój w tym stylu? Sprawdź dowiedz się więcej z naszego najnowszego wpisu!

Czytaj też: Sypialnia w nowoczesnym stylu – przemyślana estetyka i wygoda użytkowania!
Sprawdź również: Sypialnia w stylu hotelowym – jak urządzić we własnym mieszkaniu?
Wejdź na: Sypialnia w stylu Hampton – przytulnie i z klasą!

Minimalistyczny styl – wygoda bez przepychu!

Minimalizm charakteryzuje się prostotą. Wystrój sypialni w stylu minimalistycznym jest ograniczony do minimum. Podczas gdy w stylu francuskim dominują wyszukane zdobienia, minimalizm usuwa niepotrzebne przedmioty, które mogą rozpraszać. Celem takich działań jest uwydatnienie relaksacyjnej atmosfery pomieszczenia. Cechami charakterystycznymi dla tego stylu są jednolita kolorystyka w przypadku ścian czy pościeli, geometryczne kształty bez zdobień oraz brak zbędnych bibelotów. Każdy element pokoju powinien posiadać swoje przeznaczenie. Jak w każdej sypialni centralnym punktem jest łóżko. Warto wybrać łóżko z pojemnikiem na pościel i głęboką szafę, tak aby uniknąć bałaganu. Należy skupić się również na wyborze odpowiedniej narzuty i pościeli. Często, to właśnie te elementy wprowadzają przewodni kolor całej sypialni. Nie możemy zapomnieć o oświetleniu i dywanie, które dodadzą nieco przytulności.

Czytaj też: Sypialnia w stylu klasycznym – jak urządzić?

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Minimalistyczne dodatki w sypialni!

Pamiętajmy, że pomimo minimalistycznego charakteru sypialni możemy w niej zastosować dodatki. Minimalizm lubi naturalne elementy, więc jako dodatki wybierzmy np. słomkowy koszyk, drewniane lub kamienne lampy. Projektując wystrój sypialni, należy skupić się na prostocie — kolorystyki, kształtów i struktur. Wybór kolorów ścian ma bardzo duże znaczenie, ponieważ mają one wymiar psychologiczny. Różne barwy odpowiadają innym stanom emocjonalnym. Należy również unikać intensywnych wzorów. Nie musimy rezygnować ze świec i innych designerskich przedmiotów. W sypialni w stylu minimalistycznym wszystko jest dozwolone, tylko w odpowiednich proporcjach.

Minimalistyczny styl w sypialni

Minimalistyczne lustra w sypialni

Kolejnym i dość istotnym elementem aranżacji sypialni w stylu minimalistycznym jest lustro. Jest kilka opcji zaaranżowania tego mebla w sypialni. Lustro może być stałym elementem szafy, może być również wolnostojące lub wiszące na ścianie. Wybierając lustro do sypialni w minimalistycznym stylu, musimy zrezygnować z bogatych zdobień, aby zachować prostotę całej aranżacji. Jednym z dodatkowych atutów lustra jest fakt, że optycznie powiększa przestrzeń.

Minimalizm w sypialni będzie genialnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni elegancję, porządek i symetrię!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *