sen

Alergie są chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Ich objawy mogą pojawić się nawet dopiero po 40. roku życia. Nie chodzi już wyłącznie o problemy pojawiające się podczas pylenia roślin, ale o nadwrażliwość na szczególnie groźne alergeny roztoczy, pleśni i grzybów. Niestety mamy z nimi do czynienia na każdym kroku, również podczas snu.

W łóżku spędzamy średnio 8 godzin dziennie. Miękkie materiały w pościeli, podwyższona temperatura, wilgoć i brak odpowiedniej przewiewności materaca tworzą idealne warunki do odkładania się kurzu oraz rozwoju pleśni i grzybów. Sypialnia alergika powinna więc zostać urządzona w bardzo przemyślany sposób, a zmiany w niej najlepiej rozpocząć od wyboru właściwego materaca.

Kupując materac, zwróćmy uwagę na jego wypełnienie oraz rodzaj materiału, z jakiego został wykonany pokrowiec. Najważniejszym parametrem w przypadku produktu dla alergika jest przewiewność tworzyw w nim zastosowanych. Stała cyrkulacja powietrza nie pozwoli na odkładanie się roztoczy i nadmiaru wilgoci oraz korzystnie wpłynie na utrzymanie optymalnej temperatury. Najczęściej polecane są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej. Ich nieregularna struktura sprawia, że świeże powietrze swobodnie przepływa przez wypełnienie.

https://www.panmaterac.pl/materac-original-thermo-180.html#/24-rozmiar-90×200/272-pokrowce_pan_materac-tencel

https://www.panmaterac.pl/materac-premium-sleepmed-piankowy-982.html#/23-rozmiar-80×200

https://www.panmaterac.pl/materac-salsa-325.html#/23-rozmiar-80×200/75-pokrowce_hilding-tencel

https://www.panmaterac.pl/materac-flora-316.html#/23-rozmiar-80×200/52-pokrowce_janpol-ecosphere_tencel

Nieco droższym rozwiązaniem może być model zawierający piankę lateksową. Materiał ten znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych i antyalergicznych. Tworzywo posiada jednorodną, zbitą strukturę, dzięki czemu nie chłonie kurzu. Płyta lateksowa posiada także specjalne kanaliki, dzięki czemu przepływające przez nią powietrze odświeża wypełnienie.

https://www.panmaterac.pl/materac-nyks-27.html#/23-rozmiar-80×200/52-pokrowce_janpol-ecosphere_tencel

https://www.panmaterac.pl/materac-sultan-night-236.html#/23-rozmiar-80×200/336-pokrowce_materasso-organic_cotton

https://www.panmaterac.pl/materac-latino-329.html#/23-rozmiar-80×200/145-pokrowce_hilding-merced

https://www.panmaterac.pl/materac-body-comfort-laguna-hevea-piankowy-660.html

Większość producentów oferuje swoje materace w wielu pokrowcach do wyboru. Ważne jest to, aby materiałowa osłona dała się z łatwością zdjąć i wyprać. Niezbędne minimum to odświeżanie pokrowca raz na pół roku. W tkaninach możemy często spotkać dodatek w postaci srebrnych nici lub kapsułek wypełnionych specjalnymi ekstraktami. Warto zwrócić uwagę również na tkaniny posiadające specjalne powłoki blokujące rozwój drobnoustrojów.

https://www.panmaterac.pl/pokrowiec-medicott-silverguard-475.html

https://www.panmaterac.pl/pokrowiec-actipro-janpol-961.html

Pamiętajmy, że zachowanie naszego posłania w stałej czystości i świeżości wymaga jednak stosowania regularnych zabiegów higienicznych. Pościel powinna być zmieniana raz w miesiącu, a materac często wietrzony. Alergicy powinni zrezygnować z przystrajania swojej sypialni grubymi zasłonami i narzutami chłonącymi kurz. Niewskazane jest także stosowanie puszystych dywanów i poduszek ozdobnych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *