Sypialnia w stylu nowojorskim

Styl nowojorski narodził się w największym mieście Stanów Zjednoczonych, łączy w sobie różnorodność, wyrafinowany gust, niekwestionowaną elegancję i materiały najwyższej jakości. Dominują w nim okazałe meble o prostej formie wykonane ze szlachetnego drewna, których charakter podkreślają dodatki ze szlachetnego niklu oraz nasycone barwy. Sypialnia w stylu nowojorskim to świetna propozycja dla zwolenników klasyki, luksusu i niebanalnych dodatków. Na co warto zwrócić uwagę podczas aranżacji sypialni w wielkomiejskim wydaniu? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Czytaj też: Sypialnia w stylu amerykańskim – przestrzeń i wygoda!
Sprawdź również: Sypialnia w stylu industrialnym
Wejdź na: Sypialnia w stylu prowansalskim – inspiracje i porady!

Sypialnia w stylu nowojorskim, czym się wyróżnia?

W aranżacji wnętrz w nowojorskim stylu przykłada się dużą uwagę do materiału, z którego zostały wykonane meble. Najczęściej wybierane są szlachetne gatunki drewna z widocznymi słojami. Wspaniałe drewno świetnie dopełniają charakterystyczne dla tego stylu elementy wykonane ze szlachetnego niklu i eleganckie pikowania. To właśnie z niklu najczęściej wykonywane są uchwyty do szuflad, komód i konsoli. Istotne jest również przywiązywanie do symetrii. Meble oraz akcesoria powinny być rozmieszczone równomiernie tak, aby nie powodowały chaosu. Sypialnia w nowojorskim stylu to uporządkowanie, ład oraz elegancja i wyjątkowy styl, który z pewnością zachwyci niejedną osobę.

Sypialnia urządzona w nowojorskim stylu

Eleganckie dodatki do sypialni w stylu nowojorskim!

Kolor ścian i wyposażenia powinien w delikatny sposób ze sobą kontrastować i wzajemnie się podkreślać. Mile widziane są klasyczne kolory tj. pastele, szarość, granat, beże i brązy. Dodatkowo dla dodania wnętrzu nuty elegancji postawić można na tapety w klasyczne wzory. Elementem, który dodaje wnętrzu ciepła i przytulności jest dywan, duży, najlepiej jednolity lub w delikatne geometryczne wzory. Dzięki temu poranek jest przyjemniejszy, gdy z łóżka wstajemy na miły dywan, zamiast na zimną podłogę. Dodatkowo zasłony wykonane z ciężkiego i porządnego materiału, dodadzą elegancji sypialnianemu wnętrzu.

Nowojorski styl w sypialni

Sypialnia w stylu nowojorskim – jakie łóżko wybrać?

Łóżko w stylu nowojorskim powinno być wykonane z dbałością o każdy detal w kolorze kontrastującym ze ścianami. Wykończone efektownym wezgłowiem ozdobionym przeszyciami lub pikowaniem. Duże, z wyjątkowo wygodnym materacem dobieranym do indywidualnych upodobań. Uwagę należy również zwrócić na klimatyczne oświetlenie w sypialni i przy łóżku, w którym spędzamy najwięcej czasu. Im więcej światła, tym lepiej. Nieodłączonym dodatkiem do łóżka w sypialni urządzonej w stylu nowojorskim są stoliki nocne, które muszą być koniecznie identyczne oraz rozmieszczone symetrycznie po obu stronach łóżka. Styl nowojorski to dokładnie przemyślany i zaplanowany układ pomieszczenia!

Styl nowojorski ceniony jest za ponadczasową elegancję i przywiązanie do mebli wykonanych ze szlachetnego drewna. Symetria w aranżacji to fantastyczny sposób na tworzenie wyrafinowanych wnętrz przyciągających wzrok oraz wprowadzających porządek i harmonię. Polega na stworzeniu centralnego punktu, wokół którego buduje się resztę, w sypialni może być to łóżko, wystarczy po jego dwóch stronach ustawić identyczne przedmioty jak lampki czy stoliki nocne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *