Sypialnia w stylu francuskim

Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To tutaj odpoczywamy, regenerujemy ciało i umysł, zbieramy siły na kolejny dzień. Bardzo ważne jest, aby czuć się w sypialni komfortowo i bezpiecznie. Wybierane kolory powinny sprzyjać wyciszeniu. Warto również zwrócić uwagę na odpowiedni dobór mebli. Sypialnia może być urządzona na wiele różnych sposobów. Styl francuski świetnie sprawdzi się w sypialni małżeńskiej, dodając jej nieco romantycznego klimatu. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, urządzając sypialnię w stylu francuskim?

Czytaj też: Sypialnia w stylu prowansalskim – inspiracje i porady!
Sprawdź również: Sypialnia w stylu Shabby Chic – jak urządzić?
Wejdź na: Elegancka i przytulna sypialnia w stylu angielskim – jak urządzić?

Paryski szyk w stylizowanych meblach!

Podstawą każdej sypialni jest ogromne łóżko. W stylu francuskim najlepiej, aby miało tapicerowane wezgłowie, bądź stalową ramę i poduszki, które nadadzą jej przytulności. Wezgłowia w stylu francuskim charakteryzują się interesującymi kształtami i zdobieniami. Ich wysokość dopasowuje się do przestrzeni dostępnej w sypialni tak, aby wszystko dobrze się komponowało, a przede wszystkim nie przytłaczało. Na kolejnym miejscu są stylizowane meble, które dodadzą prawdziwego paryskiego szyku. To właśnie ze stylu francuskiego pochodzą żłobienia w meblach, bogate złocenia i kunsztowne rzeźby. Często spotykanym dodatkiem w sypialni w stylu francuskim jest toaletka, najczęściej bogato zdobiona lub stylowo oświetlona. Toaletka może być miejscem na bukiet kwiatów i różne bibeloty.

Sypialnia w stylu francuskim

Czytaj też: Sypialnia Art Deco – jak urządzić?

Sypialnia w stylu francuskim – wyjątkowa aranżacja sypialni

Styl francuski to szyk i nonszalancja. Antyki i stylizowane meble w połączeniu z eleganckimi, ozdobnymi dodatkami świetnie się dopełniają. W dobrym tonie są tu również sztukaterie i ozdobne gzymsy. Ciekawym dodatkiem są również welurowe zasłony i pufy. W zależności od tego, jaką strategię wybierzemy i jaki cel chcemy osiągnąć, możemy połączyć styl francuski ze stylem prowansalskim, a także w nowoczesnych aranżacjach. Kolejnym ważnym elementem stylu francuskiego są akcesoria, jak wazony, świeczniki, lustra, a w szczególności obrazy. Sztuka w każdej formie podkreśli i uwydatni klimat sypialni.

Sypialnia w stylu francuskim

Sprawdź: Sypialnia w stylu greckim – jak urządzić?

Finezyjny dobór kolorów w sypialni w stylu francuskim

Wszystkie komponenty muszą być zbliżone kolorystycznie, aby zapanowała harmonia, która jest jednym z elementów elegancji. Styl francuski lubi przepych, ale nie mieści się on w nietypowych zestawieniach kolorów. Paryska aranżacja wnętrz cechuje się neutralnością barw. Planując kolorystykę, warto brać pod uwagę pastele, biel i szarość. Delikatne kolory w sypialni w stylu francuskim podkreślą wyjątkowość stylowych mebli i dużego łóżka.

Sypialnia w stylu francuskim jest idealnym wyborem dla osób, które cenią niepowtarzalny szyk i klimat w pomieszczeniu. Eleganckie meble w połączeniu ze stylowym tapicerowanym łóżkiem z wysokim wezgłowiem stworzą wyjątkowe warunki podczas codziennego odpoczynku w sypialni!

Similar Posts

1 komentarz

  1. Wszystkie projekty, które wymyślą Francuzi, są świetne i wytrzymują próbę czasu. Moda się zmienia, ale nie francuska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *