sypialnia z garderobą - aranżacja garderoby w sypialni przy łóżku, praktyczne inspiracje do urządzenia garderoby w sypialni

Nic nie wprowadza większego chaosu w mieszkaniu, niż przypadkowo rozrzucone ubrania, na które trudno znaleźć miejsce. Przewieszona przez oparcie krzesła koszula, zostawione na kanapie spodnie – takie detale psują cały efekt wizualny i nie pozwalają cieszyć się schludną aranżacją. Z tego powodu garderoba to wymarzone miejsce nie tylko dla miłośników modnych kreacji, ale także dla każdego, kto chciałby zadbać o porządek. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na oddzielne pomieszczenie służące przechowywaniu ubrań. W takiej sytuacji warto połączyć dwie funkcje w jednym wnętrzu – sypialnia z garderobą to bardzo praktyczna kombinacja, która sprawdzi się nawet w mniejszych mieszkaniach. Czytaj dalej i poznaj kilka ciekawych propozycji na aranżację sypialni z garderobą!

Sprawdź również: Sypialnia z miejscem do pracy – jak urządzić?
Dowiedz się więcej: Przytulna sypialnia – jak urządzić?
Przeczytaj: Mała sypialnia w bloku – jak urządzić?

Sypialnia z garderobą – czy to dobry pomysł?

Wnętrze służące nocnemu wypoczynkowi można łatwo wzbogacić meblami do przechowywania ubrań i będzie to całkiem funkcjonalne rozwiązanie. Po przebudzeniu i wstaniu z łóżka można wtedy szybko zacząć dzień, bez krążenia po mieszkaniu w poszukiwaniu ulubionej koszuli lub sukienki. Wszystkie niezbędne dodatki będą zawsze pod ręką, dlatego garderoba połączona z sypialnią pozwoli łatwiej przygotować elegancką kreację. Docenią to przede wszystkim te osoby, którym poranny wybór ubrań sprawia dużo radości. Dopasowanie najlepiej pasującej bluzki jest o wiele przyjemniejsze, jeśli każdą z nich można szybko znaleźć i przymierzyć.

Garderoba w sypialnia

Sprawdź: Sypialnia w kawalerce – jak wydzielić?
Przeczytaj: Kobieca sypialnia – jak urządzić?

Jak zaaranżować sypialnię z garderobą?

Przygotowanie wystroju będzie w dużej mierze zależeć od dostępnego metrażu. Projekt sypialni z garderobą powinien uwzględnić układ wnęk i kształt pomieszczenia, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Miejsce do przechowywania ubrań zazwyczaj jest pozbawione dostępu do światła dziennego, dlatego obowiązkowym elementem będzie prawidłowo dobrane oświetlenie.

Nie powinno zabraknąć również wysokiego lustra, w którym da się dokładnie obejrzeć całą sylwetkę. Jeśli pomieszczenie jest pojemne i przestronne, to dobrym pomysłem może być podzielenie go za pomocą ścianki, natomiast sypialnia z małą garderobą lepiej wykorzysta otwarty układ. Szafa z ubraniami stanie wtedy bezpośrednio obok łóżka, a przejście z sypialni do garderoby wystarczy zarysować za pomocą dodatków takich jak dywan lub parawan, aby estetycznie wyznaczyć granicę pomiędzy poszczególnymi strefami.

Przeczytaj: Ściana w sypialni – jak urządzić ścianę za łóżkiem?

Aranżacja sypialni z garderobą

Dowiedz się więcej: Sypialnia dla gości – jak urządzić?

Garderoba we wnęce w sypialni

Pomieszczenia o nietypowych kształtach mogą wydawać się kłopotliwe do urządzenia, ale czasami ich wady da się szybko zmienić w zalety. Pokój z trudną do wypełnienia wnęką to miejsce, gdzie dobrym pomysłem będzie aranżacja małej sypialni z garderobą. Niezagospodarowaną lukę wystarczy wzbogacić o szafę przygotowaną na wymiar. Tego rodzaju meble oferują spore możliwości, jeśli chodzi o personalizację. Stolarz przygotowuje je zupełnie od podstaw, dzięki czemu wewnętrzny układ szuflad, drążków i wnętrz można elastycznie dopasować do swoich potrzeb.

W szafie do garderoby najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne – ich otworzenie pozwala jednym ruchem uzyskać dostęp do wszystkich półek od podłogi aż po sufit.

Sprawdź również: Sypialnia z łóżkiem tapicerowanym – jak zaaranżować?

Sypialnia z garderobą - aranżacja sypialni z garderobą

Dowiedz się więcej: Jaką szafę do sypialni wybrać?

Sypialnia z garderobą za łóżkiem

Materac stanowi centrum nocnego wypoczynku, dlatego w sypialnianych aranżacjach przestrzeń snu zostaje wyeksponowana i przyozdobiona elegancką pościelą. Modnym trendem w nowoczesnych wnętrzach jest dodatkowe wzmocnienie tego efektu, poprzez wysunięcie łóżka na środek pokoju. Za jego wezgłowiem pozostaje wtedy spora ilość wolnego miejsca, które można wykorzystać do zaaranżowania praktycznej garderoby.

Taki układ sprawdzi się szczególnie w długich, wąskich pomieszczeniach. Po wejściu do pokoju wzrok kieruje się na elegancko przyozdobioną pościel, natomiast strefa przechowywania ubrań nie przyciąga zbędnej uwagi. Sypialnia z garderobą za łóżkiem zapewnia prywatność podczas wybierania kreacji, a jednocześnie stanowi dość oryginalną propozycję aranżacyjną.

Dowiedz się więcej: Jak ustawić łóżko w sypialni?

Garderoba w sypialni

Sprawdź: Jak urządzić wąską sypialnię?

Sypialnia z garderobą na poddaszu – jak urządzić?

W wielu domach pokoje przeznaczone do spania lokuje się na najwyższym piętrze. Sufity na poddaszu są zazwyczaj zawieszone dosyć nisko, co byłoby niezbyt wygodne przy wykonywaniu codziennych czynności – w przypadku snu nie stanowi to jednak większego problemu. Sypialnia z garderobą na poddaszu to bardzo praktyczny sposób na wykorzystanie tej przestrzeni, choć dobór odpowiednich mebli może stanowić wyzwanie.

Sprawdź również: Sypialnia na poddaszu – jak urządzić?

Szafy do przechowywania ubrań muszą być w tym wypadku wykonane na wymiar, aby dopasować się do kształtów stropu. Garderoba na poddaszu może również wykorzystać niskie komody – uda się je ustawić w mniej dostępnych częściach pomieszczenia, aby wypełnić dostępną przestrzeń. Zamiast klasycznych, zamykanych szaf czasami lepiej sprawdzą się na otwarte półki i wieszaki ubraniowe, które można łatwo wpasować w nieregularne kształty poddasza.

Sypialnia z garderobą w jednym pomieszczeniu to doskonałe rozwiązanie. Urządzając sypialnię z połączonym miejscem na garderobę, należy zwrócić uwagę na wiele istotnych szczegółów, dzięki którym pokój sypialniany pozostanie miejsce zarówno przytulnym, jak i funkcjonalnym. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci urządzić stylową sypialnię z garderobą!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *